مقالات

ورود به سایت

به بهانه توپ طلا، رئال در برابر بایرن

team13.jpg

به گزارش FCBAVARIA.IR- جایی نوشته بود که فوتبال آلمان همانند کشتی ایران است، فوتبال آلمان در تمام رده ها اول است، درست مانند کشتی ایران. اما همان طور که ایران در فیلا نماینده رده بالا و تاثیر گذار ندارد و در نتیجه همیشه به ضررش عمل می شود، آلمان نیز در فیفا نماینده ی قدری ندارد. در نتیجه بیش از 18 سال از آخرین باری که این جایزه به یک آلمانی (ماتیاس سامر) داده شده می گذرد.

درست است که این یک جایزه فردی ست، اما اگر تیم ضعیف باشد مگر فرد به تنهایی می تواند بدرخشد؟ همین مسی الان چرا افت کرده؟ آیا اصلا مسی افت کرده؟ نه فقط به این دلیل که تیمش و دو بازوی کمکی اش ژاوی و اینیستا افت کرده اند، در نتیجه مسی نیز از اوج تنزل کرده. اگر رونالدو متکی به عملکرد خویش است، پس چرا در تیم ملی همواره کارش به گریه ختم می شود؟ چرا آن جا نمی تواند حتی در جمع گلزنان برتر قرار گیرد؟

پس ساده انگارانه ست که درخشش در این سطح را منحصرا نتیجه تلاش و عملکرد شخصی بدانیم. اما؟

فوتبال آلمان از سال 96 که سامر برنده شده تا الان، یک قهرمانی جهان و اروپا داشته، یک دومی در جهان و اروپا، دو بار سومی در جهان، در رده باشگاهی پنج فینال بایرن داشته، دو فینال دورتموند و یک فینال اروپایی لورکوزن، که جمعا 3 بار قهرمانی به باشگاه های آلمانی رسیده. موفقیت جمیع تیم های دیگر در این مدت به اندازه تیم های آلمانی نیست. پس بازیکنان آلمانی بدون درخشش نبوده اند.

معیار واقعی اهدای توپ طلا چیست؟ درخشش با دست خالی؟ همچین چیزی وجود ندارد. هیچ تیمی با دست خالی به موفقیت نمی رسد، قهرمانی ستاره می خواهد، وقتی آلمان نتیجه گرفته یعنی ستاره داشته. اگر رونالدو تا این حد موثر بوده پس چرا بعد از 5 سال با آن همه هزینه در رئال و خرج های میلیاردی و به زور بازی اتوبوسی و 90 دقیقه جمع شدن در جلوی دروازه و زیر توپ زدن مقابل هواداران خودی تازه توانست نتیجه بگیرد؟ رونالدو یک بازیکن تهاجمی است پس چرا تا وقتی تیمش رو به بازی دفاعی با یک مربی ایتالیایی نیاورد نتوانست قهرمان اروپا شود؟ آیا دفاع رئال با مارسلو راموس کونترائو په په و کاسیاس ضعف دارد؟ این مهاجم چرا طوری گل نزده که ضعف دفاع جبران شود؟

در سمت مقابل این قضیه آرین روبن است که از ابتدای ورود به مونیخ، مثل یک لکوموتیو تیم را با خود به جلو کشیده، اگه غرور مربی نبود بایرن با روبن برای سومین سال پیاپی و چهارمین بار در 5 سال گذشته تا فینال اروپا پیش می رفت. تاثیر روبن جایی مشخص می شود که وقتی سایر بازیکنان بایرن و رئال را با هم مقایسه کنیم، می بینیم که رئال در این 5 سال بیش از 3 برابر بایرن هزینه کرده. بایرن آلابا ساخته رئال کونترائو را با 42 میلیون خریده. بایرن مولر ساخته رئال رفته 100 میلیون برای بیل هزینه کرده. بایرن کروس ساخته رئال 75 میلیون داده برای کاکا، بایرن 37 میلیون برای گوتزه داده، رئال با 46 میلیون مودریچ را جذب کرده. بایرن با 15 تا مانژوکیچ را خریده رئال با 50 میلیون هیگووین و بنزما را خریده. بایرن با 40 میلیون که گران ترین خرید تاریخش نیز هست مارتینز را گرفته، رئال اوزیل و خدیرا را. بایرن شقیری رئال دی ماریا، بایرن بدشتوبر ساخته رئال مارسلو را جذب کرده. بایرن برنات و لواندوفسکی را جمعا با 18 میلیون گرفته، رئال 88 میلیون برای خامس رودریگز داده، بایرن با جمعا 40 میلیون نویر و بواتنگ را گرفته رئال 30 میلیون برای نیمکت نشین کردن ایسکو داده، بایرن اولیچ و دانته رو با 10 - 15 میلیون خرید رئال با 40 میلیون ژابی آلونسو را، و دقیقا همزمان باهم بایرن با 22 میلیون روبن را گرفته و رئال با 94 میلیون رونالدو ! 

پس این بازیکن فوق ستاره چرا نتوانسته این تیم کهکشانی را قهرمان کند؟ با این همه هزینه و گلچین کردن تمام ستاره ها اگر در هر بازی با نتیجه 10 بر 0 برنده نشوی یعنی یک شکست. در حالی که رئال در این مدت فقط یک قهرمانی لیگ داشته، 2 جام حذفی و یک اروپا. قهرمانی در لیگ داخلی برای بایرنی ها بی اهمیت است اما همواره تعجپ می کردم که چرا بازیکن های رئال برای قهرمانی در حذفی آنقدر خوشحالی می کنند و چنان از خود بی خود می شوند که جام را از بالای اتوبوس می اندازند و حتی متوجه نمی شوند که جام رفته زیر چرخ اتوبوس ! واقعا با این همه بازیکن از خود بی خود شدن صرفا برای فتح جام حذفی فاجعه نیست؟ در سمت مقابل توماس مولر در فینال لیگ قهرمانان بعد از گلی که به چلسی زد، تا حدی غیر عادی شادی کرد که این عمل خوشایند ما نبود و مورد نقد اکثر بایرنی ها قرار گرفت، اما....

این است فرق رئال و بایرن !

نظرات  

Lieber_Kahn
+7 #1 Lieber_Kahn 1393-10-24 09:23
خوب دیگه بعد اون انتخابات پارسال و سال 2010 و ... دیگه مشخص شده که کیفیت رای ها به چه سمتی هستش !

پارسالی که حتی سه گانه تو اروپا هم معیار قرار نگرفت در مقابل یه جام حذفی ! مشخصه که رای دهنده ها فقظ هر چقدر بیشتر اسم ظرف رو شنیده باشن به همون رای میدن ! که البته تو رای هایی هم که داده شده باز همیشه حرف و حدیث هستش !

فساد فیفا هم که مدت هاست زبانزد خاص و عامه ! یا تمدید رای گیری پارسال نمونه ش ! این جایزه اسباب دست یه سری ها شده و نباید اعتبار زیادی واسش قائل شد !

حق بدست اوردنی هستش نه دادنی ! مثل جام جهانی که آلمان ها رو برای 4 سال دیگه آقای جهان کرده !
Pouyan
+7 #2 Pouyan 1393-10-24 09:30
مرسی سعید جان
من کلاهم را به احترام شما از سر برمیدارم .
ممنون از این همه تعصب و اطلاعات قشنگی که برای دیگران ارائه میکنی کاملا با حرفهایت موافق هستم.
Cuterpillar
+7 #3 Cuterpillar 1393-10-24 09:37
جالب بود ولی قبلا هم گفتیم تا بلاتر و پلاتینی هستن سایه سنگین مافیا بر سر فیفا سنگینی میکنه ولی امیدوارم امسال با رعال روبرو شیم تا با شکستشون بتونیم برتری مون رو به همه اثبات کنیم
Bastian
+6 #4 Bastian 1393-10-24 11:01
قبلا فردوسی پور یه برنامه راجب فساد فیفا و بلاتر نشون داد.الانم جریانای مافیائی تعین میکنن که جایزه به کی برسه. برا نویر همون بهتر که از دست اینا جایزه نگیره.انشالله تو زمین اشک رونالدو رو خودمون در میاریم
کان مقدس
+7 #5 کان مقدس 1393-10-24 13:06
دمت گرم بابت مقالت.دمت گرم بابت نگارش عامیانت.
هیچ حرفی نمیمونه.
کان مقدس
+7 #6 کان مقدس 1393-10-24 13:14
خدایا عدالتت شکر.
ببینین جناب دایونالدو چی گفته:
فوق ستاره ی پرتغالی در مصاحبه با سایت فیفا گفت:" راستش را بخواهید خودم هم فکر نمی‌کردم سال‌های سال در قله ی فوتبال جهان حضور داشته باشم. خیلی سریع این اتفاقات افتاد. در ذهن من، سخت ترین چیز حفظ این سطح است. از این که هشت بار پیاپی در تیم سال فیفا قرار گرفته ام بسیار خوشحال و مفتخرم و همیشه سعی می‌کنم در بین 3 بازیکن برتر باشم، کاری که رسیدن به آن خیلی سخت است. فکر می‌کنم فقط من و مسی قادر به انجام آن هستیم و کس دیگری نمی‌تواند."

رونالدو ادامه داد:" فکر نمی‌کنم بازیکن دیگری 8 بار پیاپی در تیم فیفا قرار گرفته باشد و برای همین است که خوشحالم. سال به سال به تلاش به همراه باشگاه و تیم ملی ادامه دادم و سعی کردم در بهترین فرم باشم."

کریستیانو درباره خداحافظی از فوتبال و میراثش برای دیگر فوتبالیست‌ها گفت:" در واقع من به میراثی که باقی خواهم گذاشت فکر نمی‌کنم. می‌دانم که به خاطر افتخاراتی که کسب کردم، در تاریخ فوتبال جایی خواهم داشت ، چه تیمی و چه انفرادی. این که تا 40 سالگی بازی کنم، منطقی به نظر می‌رسد ولی قبلا هم گفته بودم که من سال به سال پیش می‌رم، تا ببینم چقدر انگیزه دارم و چقدر می‌توانم به تیمم کمک کنم."
SaeedEminem2
+6 #7 SaeedEminem2 1393-10-24 13:21
خجالتمون ندین دیگه :4: :9: این همه بی عدالتی واقعا اعصاب نذاشته دیگه
mamad1077
+6 #8 mamad1077 1393-10-25 00:20
آورین سعید :4:
به نظرم یه بحث دیگه هم هست تا وقتی نوع رای گیری اینجور شرایط همینه
تا وقتی کاپیتان سومالی و کنیا و ایران آرا رو مشخص میکنن همون بهتر که به مسی و پنالدو برسه
DAN ALABA
+6 #9 DAN ALABA 1393-10-25 22:07
ینی من این مطلبو،تو تمام گروپ های وایبر و واتساو و تایملاین و فیسبوک شیر نکنم،،طرفدار بایرن نیستم،،،شیر کنین رفقاااااااااا شیر کنییییییین
kaveh munich
+5 #10 kaveh munich 1393-10-27 01:03
درود بر سعید با این مقالش حرف نداشت پسر :4:

این مراسم هیچ ربطی به فوتبال نداره...در کل نبردنش رو ترجیح میدم تاریخ مشخص میکنه این انتخاب ها فقط و فقط یه شوی تبلیغاتی بوده...یادم نمیره پارسال این دختر خانم یه عشو شتری اومد چطور مراسمو واسش تمدید کردن و حق حاجی رو خوردن...تنها چیزی که نگرانم میکنه اینه که یه وقت نویر از این مراسم ضربه ای نخوره...فرانکی که بعد از اون اتفاق کذایی اشباح شد...امیدوارم هرچه زودتر نویر به آرامش برسه...
رافائل واران
-5 #11 رافائل واران 1394-01-15 16:30
شما دارین بایرن رو با رءال مقایسه میکنین...خخخخ
بعد پنج تا خوردین دارین عیب بازی رءال رو میگیرین.
واقعا که منطقتون در مورد توپ طلا خیلی مسخره هست...
عقده ای هستین شما المانی ها با این طرز تفکرتون.

پنج تا خوردن عیب از بازی ما میگیرن
آقای خاص
0 #12 آقای خاص 1394-02-15 13:34
به نقل از رافائل واران:
شما دارین بایرن رو با رءال مقایسه میکنین...خخخخ
بعد پنج تا خوردین دارین عیب بازی رءال رو میگیرین.
واقعا که منطقتون در مورد توپ طلا خیلی مسخره هست...
عقده ای هستین شما المانی ها با این طرز تفکرتون.

پنج تا خوردن عیب از بازی ما میگیرن

خفه شو بگوخب (آقای خاص ایران)
hamid RM
0 #13 hamid RM 1395-02-09 03:13
akhe shoma lig alman ba lig espaniya ke tooshh 3 ghoool hozoor daran yeki mikoni.badesham in ro hamishe bekhater besporid real ba hich teami ghabele ghiyas nist.pas lotfan bahs moghayesaro pish nakeshin.real 10 cl va Bayern 5 cl.arii in ast tafavote real va bayern
emad71
0 #14 emad71 1395-03-03 19:32
فرقشون تو ثبات و مدیریت صحیحه.


ارسال دیدگاه تنها برای کاربران مجاز است ! 

برای عضویت در سایت کلیک کنید !

نظرسنجی

آیا اخراج آنجلوتی را اقدام مناسبی می دانید؟

نتیجه دیدار قبلی بایرن

هفته بیست و دوم
بایرن مونیخ 2 : 1 شالکه 04

ورود اعضا

جدول بوندسلیگا در فصل 2017/18

تیم
برد امتیاز
1
بایرن مونیخ
بایرن مونیخ 18 56
2
لایپزیک
لایپزیک 11 38
3
دورتموند
دورتموند 10 37
4
فرانکفورت
فرانکفورت 10 36
5
بایر لورکوزن
بایر لورکوزن 9 35
6
شالکه 04
شالکه 04 9 34
7
آگزبورگ
آگزبورگ 8 31

وضعیت آب و هوای مونیخ

قسمتی ابری

0°C

قسمتی ابری

رطوبت: 83%

باد: 11.27 km/h

کاربران آنلاین

آمار سایت

کاربران
794
مطالب
3763
  • ما 36 مهمان و 3 عضو آنلاین داریم

بازدید کنندگان

4440668

درباره ی سایت

کانون رسمی هواداران بایرن مونیخ در تاریخ 20 شهریور 92 با هدف ایجاد فضایی پر نشاط و صمیمی برای گرد هم آوردن تمامی دوستداران باشگاه بایرن و فوتبال آلمان تاسیس شد. از این کانون با نام اختصاری “اف سی باواریا” یاد می شود.